רזיאל
קברנה סוביניון

קברנה סוביניון "רזיאל" הינו תוצר של כרם "אביה" הממוקם בהרי השומרון בגובה של כ- 720 מטר מעל פני הים באזור שהיה משופע בכרמים עוד מימי התנ"ך הטרואר הייחודי והאקלים המתאים הניבו פרי איכותי ומושלם עבור יצירת היין.
בזמן ההבשלה האופטימלי נבצרו הענבים בבציר סלקטיבי בשעות הלילה, לאחר הגעתם ליקב רוסקו הענבים בעדינות ומיד לאחר מכן הוכנסו לקירור למשך יומיים לצורך השריה קרה, עם סיום ה- cold soaking החל תהליך תסיסת היין בטמפרטורה של28 מעלות תוך הפעלת משטרי המטרה שונים על מנת למצות טעמים,ארומות וצבע מזגי הענבים, בסיום התסיסה עבר היין השריה על הקליפות ולאחר מכן נסחטו הענבים בסחיטה איטית ועדינה, עם סיום התסיסה המלולקטית וייצוב היין הועבר היין למרתף החביות שם התבגר במשך 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות .
היין בעל צבע אדום עמוק, גוף מלא, ארומה עשירה ועוצמתית של פירות יער שחורים, פטל ושזיף בשל, ניחוחות של שוקלד ועץ אלון מעושן סיומת מאוזנת ומתמשכת.
מתאים לצד מנות בשר עשירות וכן גבינות מיושנות.

p.h. 3.78
כוהל 14.5
התיישנות בחביות צרפתיות 18 חודשים.
פוטנציאל התיישנות 5-7 שנים משנת הבציר                

 

רזיאל
שירז

שיראז "רזיאל" הינו תוצר של כרם דולב הממוקם בהרי השומרון בגובה של כ700 מטר מעל פני הים, חלקה זו נטועה על גבי טרסות עתיקות בעלת יבול נמוך ומניבה פרי ייחודי ואיכותי ביותר.
בזמן ההבשלה האופטימלי נבצרו הענבים בבציר סלקטיבי בשעות הלילה, לאחר הגעתם ליקב רוסקו הענבים בעדינות ומיד לאחר מכן הוכנסו לקירור למשך יומיים לצורך השריה קרה, עם סיום ה cold soaking החל תהליך תסיסת היין בטמפרטורה של 26 מעלות תוך הפעלת משטרי המטרה שונים על מנת למצות טעמים,ארומות וצבע מזגי הענבים, בסיום התסיסה עבר היין השריה על הקליפות ולאחר מכן נסחטו הענבים בסחיטה איטית ועדינה, עם סיום התסיסה המלולקטית וייצוב היין הועבר היין למרתף החביות שם התבגר במשך 20 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי חדשות.
היין בעל צבע סגול עמוק, מרקם קטיפתי ועדין, ארומה עשירה של פטל אדום, שזיף בשלל ואוכמניות, ניחוחות של שוקולד ווניל ועץ אלון מתובל, סיומת ארוכה ועדינה.
מתאים לצד מנות חזה עוף ופרגיות וכן דג וגבינות קלות.


p.h. 3.68
כוהל 14.5%
התיישנות בחביות צרפתיות 20 חודשים.
פוטנציאל התיישנות 8-10 שנים משנת הבציר.                

 

רזיאל
מרלו

מרלו "רזיאל" הינו תוצר של כרם "הר-ברכה" הממוקם בגב ההר בגובה של כ840 מטר מעל פני הים, באדמה הסלעית נקדחו חורים עבור כל שתיל ושתיל  שורשי הגפן החודרים לתוך הסלע כמעט ואינם מושקים מה שמשפיע על האיכות הנדירה של הפרי.
בזמן ההבשלה האופטימלי נבצרו הענבים בבציר סלקטיבי בשעות הלילה, לאחר הגעתם ליקב רוסקו הענבים בעדינות ומיד לאחר מכן הוכנסו לקירור למשך יומיים לצורך השריה קרה, עם סיום ה- cold soaking החל תהליך תסיסת היין בטמפרטורה של28 מעלות תוך הפעלת משטרי המטרה שונים על מנת למצות טעמים,ארומות וצבע מזגי הענבים, בסיום התסיסה עבר היין השריה על הקליפות ולאחר מכן נסחטו הענבים בסחיטה איטית ועדינה, עם סיום התסיסה המלולקטית וייצוב היין הועבר היין למרתף החביות שם התבגר במשך 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות.
היין בעל צבע אדום עז נוטה לשחור, גוף מלא,ארומה עשיר ועוצמתית של פירות יער שחורים ואדומים בשלים בשילוב ניחוחות של קרמל ועץ אלון מתובל, סיומת אלגנטית וארוכה.
מתאים לצד מנות בשר צלוי וכן גבינות כבדות ומיושנות.

p.h. 3.63
כוהל 14.5%
התיישנות בחביות צרפתיות 18 חודשים.
פוטנציאל התיישנות 8-10 שנים משנת הבציר.                

 
סדרת רזיאל
סדרת "רזיאל" הינה הסדרה המרכזית של יקב מצודה בסדרה זו היינות הם על טהרת הזן ושהתבגרו בחבית לא פחות מ- 18 חודש:
 
טל': 050-4141658 | 054-4373060  | מייל: info@metzuda.com | כתובת: דרך ענבל 288, גבעת יערים או "יקב מצודה" ב- WAZE