ביקור ביקב מצודה - המקום ללמוד הכל על יין אדום

ביקור ביקב מצודה הוא חוויה נעימה וגם מעניינת. כרמי הגפנים של גבעת יערים בפרוזדור ירושלים הם התפאורה הטובה ביותר לסיור חינוכי וחוויתי בו ניתן ללמוד הכול על יין אדום; הכל החל מתהליך הבציר וייצור יין אדום ועד איך בוחרים יין אדום.

 

סיפורו של היין האדום הוא תמיד סיפור מעניין, סיפור המתחיל כמה אלפי שנים אחורה בזמן ונמשך עד היום ביקבים בכל רחבי העולם. אך יש הבדל סתם לקרוא או לשמוע את הסיפור לבין סיפור חוויתי ביקב מצודה בו אפשר ללמוד הכל על ייצור יין אדום תוף כדי סיור בכרמים, במרתפי היינות ותוך כדי ניחוח וטעימת יין משובח.

 

יינות מיוצרים בכל רחבי העולם, באמצעות זנים שונים של גפנים, וגם בישראל ישנה סצנת יין מפתיעה יחסית לגודלה הקטן של הארץ. גפני יין ניתן למצוא כמעט בכל רחבי הארץ - מרמת הגולן והגליל, ועד לשפלה, השומרון והרי יהודההטעם והארומה של היין אינם נקבעים אך ורק על פי זן הגפנים, ישנם גורמים שונים המשפיעים על טעמו ומרקמו של היין. אחד הגורמים המשפיעים על טעמו וטיבו של היין הוא האדמה והאקלים שבו הוא גדל. בהחלט ניתן להגיד שהיינות של יקב מצודה משקפים את טעמה של הארץ, הטעם של הרי מטה יהודה.

 

אנו נשמח לארח אתכם לביקור ביקב מצודה ולהדגים בפניכם את כל התהליך של ייצור יין אדום ולספר לכם הכול על יין אדום כולל טעימות. קורס מכירות נסביר לכם על תהליך ההפרדה והמעיכה שלאחר הבציר; שלב התסיסה של התירוש בו השמרים הופכים את הסוכר הטבעי לאלכוהול; שלב הסחיטה בו מפרידים את הנוזל מהמוצקים; שלב היישון בחביות המעניקות ליין ניחוחות נוספים והשלב האחרון של ביקבוק היין על מנת לשווק לצרכנים. כמו כן ניגע בסוגיות נוספות המעניינות את המבקרים כמו השאלה איך בוחרים יין אדום ואיך מתאימים אותו לארוחה שלכם; מה המשמעות של העפיצות ומה גורם לה; כיצד מיוצרים הבלנדים ומה מיוחד בהם והשאלה שרבים שואלים, האם עדיין מיישנים יין בחביות עץ?

 
טל': 050-4141658 | 054-4373060  | מייל: info@metzuda.com | כתובת: דרך ענבל 288, גבעת יערים או "יקב מצודה" ב- WAZE