אז איך זה התחיל ומה קורה היום

יקב מצודה אשר שוכן בגבעת יערים ומקיים סיורי יין וסדנאות מנהלים התחיל בכלל בירושלים…
סיפורו של יקב מצודה מתחיל אי שם בשכונת הבוכרים בירושלים, כאשר זוג חברים צעירים החליטו להקים בה יקב. הם עדיין לא חלמו על סדנאות יין וגבינות אך מלכתחילה שאיפתם הייתה לייצר את היין ברמה הגבוהה ביותר שניתן. הם בחרו בבית הידוע בשם ״הארמון של המשיח״ משום תוכנן להיות ארמונו של המשיח המיוחל. בית מיוחד זה נבנה לפני 120 שנה כראוי לאותה התקופה הוא נבנה עם בור לאגירת מים.
 
הבור של הבית היא יוצא דופן בגודלו והחברים, אשר הפכו לשותפים עסקיים, הסבו אותו ליקב והחלו להפיק בו יינות בוטיק כשרים. תוך זמן קצר היקב הפך להצלחה חונקת מכיוון של יכל לספק את הביקוש ולא היה ערוך לנהל פעילות בהיקף שנדרש מתוך מיקומו הנוכחי.  וכך התחילה הנדידה של היקב אל משכנו הנוכחי בגבעת יערים שם המשיכו לייצר יינות בוטיק כשרים ברמה הגבוהה ביותר.
 
גבעת יערים היא מקום פסטורלי עם נוף להרי ירושלים. המקום נותן למבקרים בו הרגשת טבע ושלווה נדירה. במהרה בעלי היקב הבינו שיש כאן פוטנציאל גדול יותר משחשבו והקימו בו גם מרכז מבקרים ומתחם אירועים.
 
היום היקב מייצר יינות בוטיק כשרים ברמה עולמית. מידי שנת בציר היקב מייתר כ 20 אלף בקבוקי יין הנמנים של שתי סדרות, סדרת רזיאל וסדרת הר איתן. הענבים נבחרים בקפידה ונכנסים לתוך תהליך ייצור קפדני ויישון בחביות עץ מצרפת והתוצאה בהתאם - יינות בוטיק כשרים עם ניחוחות קפה, שוקולד ושאר דברים טובים. במקום מתקיימים סיורי יין בהם ניתן לראות את תהליך הכנת יינות בוטיק כשרות ואף להשתתף בסדנאות יין וגבינות.
 
מתחם האירועים של יקב מצודה ערוך לקיים אירועים קטנים של עד 80 איש והופך אותו למקום מושלם בשביל קיום סדנאות מנהלים. במקום ישנה אווירה מעולה ומשחררת המשמשת כרקע לסדנאות מנהלים. סיורי יין וסדנאות יין וגבינות יכולים לביות כחלק מתכנית העשרה של סדנאות מנהלים ולספק הרבה עניין למשתתפים. מתחם האירועים מאפשר לערוך אירועים קטנים מכל סוג וזה משתלב מצוין עם סדנאות מנהלים.
 

 
טל': 050-4141658 | 054-4373060  | מייל: info@metzuda.com | כתובת: דרך ענבל 288, גבעת יערים או "יקב מצודה" ב- WAZE