סיורי יין בישראל ביקב מצודה

ביקב מצודה אשר נמצא בגבעת יערים מתקיימים סיורי יין חווייתיים בהם ניתן ללמוד הכול על יינות, מהכנת היין ועד לשתיית היין וכמובן שניתן לכם לטעום את היין. לכל סוג של יין אדום יש טעם ייחודי משלו המושפע משלל גורמים, כמו למשל סוגי הענבים, זמן הבציר, חביות היישון ועוד תהליכים בייצור. ביקב מצודה תוכלו ללמוד הכול ולדעת מהם המאפיינים של כל סדרת ייצור של יין משובח וגם ללמוד על סגולותיו של יין אדום.
 
סגולותיו של יין אדום
 
בעוד שתיית אלכוהול נחשבת לדבר שאינו בריאותי, ישנם רופאים רבים ומחקרים התומכים בטענה האומרת ששתיית יין אדום, במידה הנכונה, דווקא תורמת לבריאותנו. בראש ובראשונה מעל לכל הסגולות של יין אדום, ישנה טענה כי הוא טוב ומסייע במניעת מחלות לב. מקור הטענה הוא במחקר אשר נעשה בצרפת בה באופן יחסי למדינות אחרות ישנן פחות בעיות לב אך יותר שתיית יין. נכון שיש ביקורת על הטענה הזו והיא לא הוכחה בצורה מוחלטת, אך בכל זאת ישנם מחקרים המראים שישנן סגולות של יין אדום התורמות לבריאות.
 
בכל סוג של יין אדום תוכלו למצוא נוגדי חמצון שהם דבר חשוב מאוד לבריאות של מערכות שונות בגוף ביניהן: כלי הדם, הלב, המוח ואיברים נוספים בגוף. שימו לב שמדובר בסגולות של יין אדום ולא יינות לבנים. הסיבה לכך היא שמקורם של נוגדי החמצון היא בקליפת הענב ותהליך הייצור של יין אדום מאפשר ליין לספוג היטב את מה שמכילה הקליפה.
מחקרים מתקדמים יותר מדברים על סגולות נוספות המסייעות במלחמה באבדן מסת שריר ודלדול עצם. מחקרים אלו נעשים על ידי גופים מדעיים ראשונים במעלה על מנת להתמודד עם בעיות המאפיינות את מסע האדם בחלל.כמובן שזו רק נגיעה בקצה הקרחון של סיפורו של היין ובוודאי יתגלו עוד תגליות מדעיות נוספות בעתיד.
 
בסיורי יין בישראל, כמו אלו שמתקיימים ביקב מצודה, מתמקדים באומנות הייצור והשבחת הטעמים של היין. אצלנו תוכלו לראות את ההבדלים בין כל סדרת ייצור של יין משובח ואף לטעום. גם אם אינכם מתחברים לנושא הסגולות הבריאותיות, בוודאי תוכלו ליהנות מסיור חוויתי ביקב.
 

 
טל': 050-4141658 | 054-4373060  | מייל: info@metzuda.com | כתובת: דרך ענבל 288, גבעת יערים או "יקב מצודה" ב- WAZE