מהן סגולותיו של יין אדום יבש?

מסתבר שליין אדום יבש ישנן סגולות רבות הקשורות לבריאות ורופאים רבים ממליצים על שתייה מתונה של יינות אדומים. השאלה הראשונה שנשאלת היא מדוע יינות אדומים ולא יינות לבנים? בשביל לענות על השאלה הזו יש צורך לנפץ מיתוס ענק לגבי הכנת היין - מסתבר שרבים חושבים שיין לבן הוא תוצר של ענבים ירוקים ויין אדום הוא תוצר של ענבים אדומים. למרות שרוב האנשים מאמינים שזה נכון, מסתבר שזה ממש לא כך. מקור הצבע השונה הוא בתהליך הייצור של היין. ואם נחזור לדבר על סגולותיו של יין אדום אז חשוב להזכיר שבתהליך הייצור של היין הלבן הוא מושרה זמן רב יותר עם הקליפה שהיא המקור של מרכיבים חשובים בעלי סגולות רפואיות.
 
בעוד רבים טוענים שיין אדום מכתים את השיניים, ישנם דווקא האומרים שהיין האדום מחזק את ציפוי השן, דבר המונע עששת. כמו כן נראה שליין אדום ישנן תכונות המונעות דלקות חניכיים; אנשים בעלי בעיות שינה יכולים להיעזר ביין אדום, המכיל מלטונין, על מנת להירדם בקלות; היין האדום והאנטיאוקסידנטים שבו מסייעים לשמור על בריאות הלב; יין אדום מפחית את הכולסטרול הרע ומעלה את הכולסטרול הטוב; בנוסף משויכות ליין האדום תכונות של שמירה על העור ומניעת סרטן.
 
יינות בוטיק מומלצים
 
בביקורכם ביקב מצודה תוכלו להכיר יינות בוטיק מומלצים המיוצרים במקום. יקב מצודה מייצר יינות אדומים מסדרת רזיאל וסדרת הר איתן. בסדרת רזיאל תוכלו למצוא יינות על טהרת הזן של קברנה סוביניון, מרלו ושירז. אלו הם יינות בוטיק אשר התיישנו בחבית במשך 18 חודשים. סדרת הר איתן היא סדרת הדגל של יקב מצודה, היא עשויה מבלנדים ומייצרים אותה רק בשנים נבחרות. היינות בסדרת הר איתן עברו התיישנות של לפחות 24 חודשים בחבית. הענבים של היינות מסדרה זו נבצרים בצורה סלקטיבית בשעות הלילה וכל תהליך הייצור הוא קפדני במיוחד.
 
הידעתם שבתקופת הבציר מתבצעות בכרמים דגימות יומיומיות על מנת לעקוב אחר התפתחות ענבי היין ולמצוא את הזמן הטוב ביותר בשביל הבציר? אם תרצו לדעת עוד על תהליך הכנת היינות ולשמוע עוד על סגולות יין אדום יבש, אתם מוזמנים לביקור ביקב מצודה. 

 
טל': 050-4141658 | 054-4373060  | מייל: info@metzuda.com | כתובת: דרך ענבל 288, גבעת יערים או "יקב מצודה" ב- WAZE