סדנת יין כשר ביקב מצודה 

ישנם אנשים אשר חושבים שבציר ענבים דומה לקטיף עגבניות ומתבצע בצורה ממוכנת וחסרת הבחנה. האמת שבציר ענבים ליין מתבצע בצורה מאוד עדינה וסלקטיבית. בעוד הענבים מתקרבים להבשלה מתבצעות בדיקות יומיומיות בכרמים על מנת לקבוע את הזמן המדויק לביצוע הבציר. גם הבציר עצמו אינו מתבצע כפי שאתם מדמיינים, הוא מתבצע בשעות הלילה או הבוקר המוקדמות בצורה מאוד סלקטיבית כאשר הענבים עדיין קרירים. וזוהי רק ההתחלה של אומנות הפקת היין.
 
ברוכים הבאים ליקב מצודה בגבעת יערים. התחלנו את דרכנו בירושלים אך תוך זמן קצר הבנו שאנו צריכים מקום גדול יותר ובחרנו להתמקם במיקום החדש בגבעת יערים שם אנו מארחים ומעבירים סדנאות יין למבקרים במקום.
 
הכנת היין היא אומנות ובמיוחד כאשר מדובר ביקבי בוטיק כמו יקב מצודה. בעוד יקבים גדולים מתנהלים משיקולי רווח, יקבי בוטיק מתנהלים משיקולי איכות וכך הם מפיקים יינות בעלי איכות גבוהה מאוד. מסיבה זו יקבי בוטיק הם המקום הטוב ביותר בשביל סדנת יין יקב. ביקב מצודה ניתן לעבור סדנת יין כשר בה תלמדו על כל תהליך הכנת היין וסדרת יינות מיוחדת של היקב. סדנת יין כשר ביקב מצודה מיועדת לציבור הרחב ומתבצעת במרכז המבקרים של היקב. זוהי לא סדנת לימוד אלא סדנת העשרה חווייתית המתאימה לציבור הרחב ואפילו חברות רבות בחורות בסדנת יין יקב לצורך אירועי גיבוש של עובדים.
 
בסדנת יין כשר של יקב מצודה המשתתפים יוכלו לסייר בין הכרמים ולראות מקרוב את תהליך הפקת היין תוך כדי הסברים מרתקים על דרך הייצור והיישון של היין. וכמובן המשתתפים בסדנאות יין יכולים ליהנות מטעימות של סדרת יינות מובחרת.
 
סדרת יינות רזיאל והר איתן
 
במהלך הביקור ביקב תוכלו לפגוש את היינות האיכותיים של יקב מצודה המתחלקים לשתי סדרות, רזיאל והר איתן. ברמת העיקרון הר איתן היא סדרת הדגל של היקב, היא מיוצרת רק בשנים נבחרות מענבים אשר נבצרו בצורב סלקטיבית ועברו יישון של מינימום 24 חודשים. סדרת הר איתן היא סדרת בלנדים אשר עברה 18 חודשי יישון. בסדנה יוכלו להסביר לכם על הבלנדים וההבדלים בין הסדרות השונות וגם לטעום את היינות המיוחדים.
 

 
טל': 050-4141658 | 054-4373060  | מייל: info@metzuda.com | כתובת: דרך ענבל 288, גבעת יערים או "יקב מצודה" ב- WAZE