יינות בוטיק בישראל ברמה עולמית

לפני שנדבר על יינות בוטיק ישראלים בואו נחזור לרגע אחורה בזמן. כבר כמה אלפי שנים עברו מאז שהאדם גילה את התהליך הטבעי בו סוכר הופך לאלכוהול; מאז ועד היום האדם למד לשלוט בתהליך ואך שכלל אותו לרמה של אומנות. בכל העולם, בתנאי שמזג האוויר איפשר גידול גפנים, צצו להם יקבים ותעשייה של יין. אך במקביל להתפתחות תעשיית היין איבדנו גם משהו בדרך, היין הפך להיות מוצר תעשייתי וכל תהליך הייצור מונע אך ורק משיקולים של רווח מקסימליאבל במקביל לצמיחתם של היקבים המסחריים צצו גם יקבים המייצרים יינות בוטיק, וכן גם יינות בוטיק ישראליים.

 

בוטיק הוא מילה המזוהה עם נישה מסוימת. כלומר חנות בוטיק היא חנות המוכרת לקהל לקוחות מצומצם יחסית המוכן לשלם עבור אותה הנישה. בדיוק כך היא חנות יינות בוטיק, חנות המוכרת יינות ייחודיים המיוצרים ביקבי בוטיק. המאפיין של יינות בוטיק בישראל, כמו גם בכל העולם, הוא שמדובר ביקבים המייצרים כמויות קטנות של בקבוקים מידי שנה. בדרך כלל עומדים מאחוריהם אנשים בעלי תשוקה גדולה ליין ולייצורו, יותר מאשר תשוקה לעשיית רווח מהיר. התוצאה שמתקבלת היא יינות בוטיק ישראליים בעלי רמה ואיכות גבוהה מאוד הנובעת מתוך מסירות עמוקה לגפנים ולתהליך היישון.

 

את התוצרת של יינות הבוטיק בדרך כלל לא מוצאים ברשתות השיווק, אלא רק בחנויות היקב או חנויות המתמחות בנישה זו של יינות בוטיק וכמו כן במסעדות יוקרה הפונות לקהל לקוחות הנהנה ומעריך יינות בוטיק ישראלים. חלק גדול מיינות בוטיק בישראל בכלל מיועד לייצוא ומסתבר שזכה למעמד מכובד מאוד ברבות ממדינות אירופה.

 

יקב מצודה בגבעת יערים הוא יקב המתמחה ביינות בוטיק בישראל. אנו מייצרים יינות בוטיק בישראל בשיטות יישון מסורתיות העושות שימוש בחביות עץ צרפתי אותנטיות. אתם מוזמנים לבקר אצלנו ביקב ולראות כיצד ענבים אדומים הופכים בתהליך ארוך ליין אדום. במסגרת סיור ביקב תוכלו ללמוד על כל התהליך, לטעום וגם לקנות מוצרים בחנות יינות בוטיק של המקום.

 

בחנות יינות בוטיק של יקב מצודה תוכלו למצוא יינות אדומים מסדרת הר איתן וסדרת רזיאל. סדרת הר איתן היא סדרת בלנד המכילה ענבים אשר נבצרו בצורה סלקטיבית, חלקם מהרי יהודה וחלקם מהגליל. אלו הן יינות המעוררים בפה חגיגה של טעמי פירות וניחוחות קפה, וניל ואפילו רמזים של מנטה וקינמוןסדרת רזיאל הם יינות על טהרת הזן ומגיעים בגרסת מרלו, קברנה סוביניון ושירז. אלו הם יינות בוטיק ישראלים ברמה הגבוהה ביותר.

 


 
טל': 050-4141658 | 054-4373060  | מייל: info@metzuda.com | כתובת: דרך ענבל 288, גבעת יערים או "יקב מצודה" ב- WAZE